توسط: نگار جامده در: سپتامبر 26, 2021 در: دسته‌بندی نشده نظر: 0

سالن اپرا هال سپنتا کیش بر اساس کانسپت لاک پشت که از گونه‌های اصلی جزیره کیش است می‌باشد. سه تا از مهمترین عملکردی که می‌توانیم برای این سالن چند منظوره ذکر کنیم کنسرت‌ها، تئاتر‌ها و اپرا است

طراح این پروژه مهندس امین نعیمی می‌باشد که برنده جایزه A design ایتالیا در سال ۲۰۲۱ شده است.

سالن اپرا هال سپنتا کیش بر اساس کانسپت لاک پشت که از گونه‌های اصلی جزیره کیش است می‌باشد. سه تا از مهمترین عملکردی که می‌توانیم برای این سالن چند منظوره ذکر کنیم کنسرت‌ها، تئاتر‌ها و اپرا است.
ما یک شکل مدرن و ویژه از پوسته‌های لاک پشت با سقف منحنی معلق ایجاد کرده‌ایم، که روی دیوار‌های شیشه‌ای قرار گرفته است که از منظره کامل اطراف بهره مند می‌شود.
این سالن با گنجایش ۱۷۰۰ نفر و معماری خاص داخلی آن یکی از بی‌نظیرترین مجموعه‌های منطقه است. این پروژه موفق شده جایزه طراحی A design award ایتالیا را در سال ۲۰۲۱ دریافت کند.
این سالن در حدود ۸۰۰۰ متر مربع زیر بنا و در زمینی به مساحت ۴۲۰۰۰ متر مربع واقع است و شامل نورپردازی خاصی در نمای بیرونی خود است و چندین مجموعه رستورانی و کافی شاپ را در طبقه همکف خود جای داده است. از دیگر خصوصیات آن روش ساخت منحصر به فرد آن می‌باشد.
award-winner-design-image (1)              ID121927-award-winner-design (4)       award-winner-design-image (2)
کار فرما این پروژه شرکت سپنتا گشت کیش با مبلغ سرمایه گذاری ۴۳۰ میلیارد تومان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۲۵ با حضور وزیر محترم گردشگری و میراث فرهنگی جناب آقای دکتر مونسان و رئیس منطقه آزاد کیش جناب آقای دکتر آهنگران کلنگ احداث آن را بر زمین زدند، مدیر عامل شرکت سپنتا گشت کیش و نیز همراه مهندس امین نعیمی توضیحات مفصلی را در مورد پروژه بر حضار بیان کردند.
مدت زمان ساخت این مجموعه ۱۶ ماه پیش بینی شده است و پس از آن ۶ ماه نیز برای نصب تجهیزات و بهره برداری در نظر گرفته شده و می‌تواند صد‌ها گردشگر را به جزیره کیش جذب کند و در رونق گردشگری هنری تاثیر به سزایی دارد.

 

Trackback URL: https://aminnaimi.com/%d8%b3%d8%a7%d9%84%d9%86-%d8%a7%d9%be%d8%b1%d8%a7-%d9%87%d8%a7%d9%84-%da%a9%db%8c%d8%b4-%d8%a8%d8%b1%d9%86%d8%af%d9%87-%d8%ac%d8%a7%db%8c%d8%b2%d9%87-a-design-%d8%a7%db%8c%d8%aa%d8%a7%d9%84%db%8c/trackback/

ارسال پاسخ:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *